7.7.2017 Králický Sněžník

Protože jsme dlouho nikde pořádně nebyli, tak se rozhodujeme využít červencový svátek k turistění, přestože není ideální počasí. Za cíl jsem si po třetí zvolili Králický Sněžník.

Na Kraličák vede mnoho cest, a tak vybíráme cestu, kterou jsme ještě nešli, takže tentokráte začínáme na parkovišti pod Klepáčem. Po krátkém prudkém stoupáku se celkem rychle ocitáme na hřebeni hor, kudy vede pohodová vrcholová stezka při česko-polské hranici. Jako první dorazíme na Klepáč (1144 m), kde stojí dřevěná rozhledna, která nám poslouží jako úkryt před deštěm. Kvůli nízké oblačnosti není moc vidět, takže po krátkém deštíku pokračujeme dál a postupně přecházíme vrcholy Hleďsebe (1190 m), Hraniční Skály (1319 m) a Malý Sněžník (1326 m), které od sebe oddělují nepříliš patrná sedla. Cesta svižně utíká, a přestože nás lehounce zdržuje hledání keší v mokrém podrostu, tak zanedlouho přicházíme na chatu Schronisko pod Śniěžnikom v Polsku. Zrovna tu nikdo není, a tak se tu v klidu naobědváme (bigoš celkem ušel 😉 ). Měli jsme docela štěstí, protože těsně před naším odchodem se chata zaplnila celá a na jídlo byla dost dlouhá fronta. Nám to už nevadí a vyrážíme vzhůru.

Během našeho občerstvování se mraky začali protrhávat, takže na Kraličák jsme vystoupali už se sluncem nad hlavou. Ranní nepřízeň počasí však, asi způsobila, že se lidem na kopec moc nechtělo, taktu bylo celkem liduprázdno (oproti předchozím výstupům, kdy to tady vypadalo jak na Václaváku), což bylo super a my si mohli místo lépe vychutnat. Samozřejmě jsme se museli, ještě jít podívat k prameni Moravy a ke slonovi, takže nějakou tu chvilku jsme zde pobyli, než jsme se mohli vydat dolů. Cesta zpět k autu už tak záživná nebyla, protože po opuštění hřebenové partie vedla cesta hustým lesem, takže nebylo na co moc koukat. Navíc většina cesty je zde už vyasfaltována, takže ani chůze nebyla nijak příjemná. Světlým bodem, této části trasy, se tak pro nás stal zábavný odlov moc povedené kešky (pavouček od Kama).

Našlapáno Vystoupáno Sestoupáno
21,9 km 868 m 868 m
Min. nadmořská výška Max. nadmořská výška
880 m 1423 m

*pozn. Při kouknutí do mapy jsem napočítal více jak 10 možných značených cest, takže si zapisuji takový challenge, zkusit vyšlapat nahoru po těchto cestách někdy v budoucnu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..